KONST / Litografier / Färglitografi 12645374
nr 1264 5374
Gunnel Frieberg
(1919-2010), Sverige
Färglitografi, 39/100, kvinna, löst blad. Signerad, daterad -60. Motivet: 58x39 cm
Gunnel Frieberg, svensk skuptör och grafiker född i Malmö 1919, död 2010.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 juli 2019
kl 19:26:38
12/7 11:35:44
Gunnel Frieberg
Läs mer om Gunnel Frieberg